Oyuncu, Eğitmen (Yaratıcı Drama ve Oyunculuk), Yönetmen ve Yazardır.

 

Üniversiteyi kazandığı yıl (2002) kaldığı yurdun tiyatrosu olan Atatürk Öğrenci Yurdu Tiyatro Oyuncuları Kulübü’nde (ATOK) oyunculuk eğitimi almaya ve tiyatroya başladı. Sırasıyla ATOK, Adana Şehir Tiyatroları, Şahika Tekand Tiyatro Okulu (Studio Oyuncuları) ve birçok farklı kurumda tiyatro; Marmara Üniversitesi’nde Elektrik Öğretmenliği (pedagojik formasyon); İstanbul Drama Sanat Akademisi (İDSA) ve Oluşum Drama Enstitüsü’nde “Yaratıcı Drama Liderliği” ve Anadolu Üniversitesi’nde de “İlköğretimde Kaynaştırma ve Drama” eğitimi aldı. Drama liderliği programını, “Yaratıcı Drama Yönteminin Türkiye’de Kullanılmaya Başlanmasında Tamer Levent’in Katkısı” tezi ile tamamladı. Kültür Üniversitesi’nde yüksek lisans düzeyinde 1 dönem iletişim sanatları dersleri aldı.

 

17 yılda, birçok yetişkin tiyatrosu, çocuk tiyatrosu ve dans tiyatrosu oyununda oynadı; çocukların ve yetişkinlerin oynadığı oyunları yönetti. Sinema filmlerinde, kısa metraj filmlerde, TV dizilerinde ve kliplerde oyuncu olarak görev aldı. Birçok kurumda (ilkokuldan üniversiteye, derneklerde, sanat kurumlarında, şirketlerde vb.) çocuklar ve yetişkinlerle yaratıcı drama, yaratıcı drama yöntemiyle çoklu zeka, tiyatro ve kamera önü oyunculuğu eğitmeni olarak görev aldı.

 

Onlarca yaratıcı drama ve tiyatro temelli sosyal sorumluluk projesinde yer aldı.

 

Kemal Oruç ile birlikte kaleme aldıkları "Geleceğimin Atölyesi” proje kitabı ve “Ortaokul Döneminde Yaratıcı Drama (Kuram ve Uygulama)” basılan kitaplarıdır.

 

Öğrenmeye, proje üretmeye ve dünyaya katkı sağlamak için çalışmalarına devam etmektedir.