top of page

                                                                                        CİHAN ÖZDENİZ

 

Oyuncu, Eğitmen (Yaratıcı Drama ve Oyunculuk), Yönetmen ve Yazardır.

 

Üniversiteyi kazandığı yıl (2002) kaldığı yurdun tiyatrosu olan Atatürk Öğrenci Yurdu Tiyatro Oyuncuları Kulübü’nde (ATOK) ilk oyunculuk eğitimini almaya ve tiyatroya başladı. Sırasıyla ATOK, Adana Şehir Tiyatroları, Şahika Tekand Tiyatro Okulu (Studio Oyuncuları) ve birçok farklı kurumda tiyatro ve oyunculuk; Marmara Üniversitesi’nde Elektrik Öğretmenliği (pedagojik formasyon); İstanbul Drama Sanat Akademisi (İDSA) ve Oluşum Drama Enstitüsü’nde “Yaratıcı Drama Liderliği”, Anadolu Üniversitesi’nde de “İlköğretimde Kaynaştırma ve Drama” ve İstanbul Medya Akademisi'nde "Sinema Yönetmenliği" eğitimlerini aldı. Drama liderliği programını, “Yaratıcı Drama Yönteminin Türkiye’de Kullanılmaya Başlanmasında Tamer Levent’in Katkısı” tezi ile tamamladı. Kültür Üniversitesi İletişim Sanatları yüksek lisans programında 1 dönem dersler aldı.

 

21 yılda,

 

Birçok yetişkin tiyatrosu, çocuk tiyatrosu ve dans tiyatrosu oyununda oyuncu olarak görev aldı; çocukların ve yetişkinlerin oynadığı oyunları yönetti.

 

Sinema filmlerinde, kısa metraj filmlerde, TV dizilerinde ve kliplerde oyuncu olarak görev aldı.

 

Birçok kurumda (ilkokuldan üniversiteye, derneklerde, sanat kurumlarında, şirketlerde vb.) çocuklar ve yetişkinlerle yaratıcı drama (ve yaratıcı drama yöntemiyle çoklu zeka), tiyatro ve kamera önü oyunculuğu eğitmeni olarak görev aldı.

 

"Geleceğimin Atölyesi (Proje Kitabı)" ve “Ortaokul Döneminde Yaratıcı Drama (Kuram ve Uygulama)” isimli kitapları Kemal Oruç ile birlikte yazdı.

 

Youtube’da 2 sezonda toplam 40 bölüm Rap Show programının içeriğini yazdı ve yönetti.

 

Kısa metraj filmler yazdı ve yönetti.

Her Şey Vaktini Bekler isimli mini dizinin pilot bölümünü yönetti.

Onlarca yaratıcı drama ve tiyatro temelli sosyal sorumluluk projesinde yer aldı.

Öğrenmeye, proje üretmeye ve dünyaya katkı sağlamak için çalışmalarına devam etmektedir…

Not: Detaylı bilgilere "Özgeçmiş" butonundan ulaşabilirsiniz.

bottom of page